Proběhne rekonstrukce na Blobu, hlavně u článků, recenzí a povídek.

Zapomenutá planeta-kapitola 6.

5. října 2009 v 13:47 | Luisik
VI.kapitola
Otevřela jsem oči. Někdo se mnou cloumal. V pozadí jsem slyšela hrozný hluk.
,,Vstávej!!! Našli nás, brzo se dostanou dovnitř!!''
Sen, hodně živý sen.
Berry na mě kouká, oči na vrch hlavy, byla jsem trochu mimo. V tom jsem si uvědomila, co se děje.
Našla nás ta Leova partička. Prorážejí dveře. Bolí mně hlava. Vstanu a všimnu si, že každý je připraven se bránit. Asi bych se měla přidat a vzít si zbraň.
Jediným skokem jsem se dostala do pokoje a popadla jsem svojí katanu. Vytáhnula jsem ji z pochvy a běžela jsem zpátky k ostatním.
,,No to je dost, holka, nedala sis dva, tři prášky na spaní?'' Leda. Něco jako velkej bratr v ženským provedení.
,,Haha!!'' na nic víc nebyl čas.
Dveře povolili a tři bouchači vešli do našeho bytu.
,,Ahoj, jsem Todd, ten dlouhán po mý pravici je Lee a ten bourák po mý levici je Luke. A ten, kvůli kterýmu tady sme, je mrtvej. A mimochodem menoval se Vas.'' tu poslední větu cedil přes zuby s nenávistným pohledem na Kirka.


Todd byl středně vysoký, hubený týpek se zrzavými vlasy na ježka a jizvou přes levé oko a půl tváře. Oko, zasažené jizvou bylo přivřené, nehýbalo se a na rozdíl od druhého, černého, bylo šedé. Byl vybavený nožem (asi myslel, jak tím oslní, ale když při příchodu uviděl mojí katanu a Kirkův meč, který je skoro větší než on, změnil asi kapku názor). Až na jizvu na tváři byl docela pohledný, ale přesto jsem pochybovala, že to byl idol tisíce žen.
Lee měl tak dva metry a svaly vyhnané kamionem steroidů, měl zelené oči a světle hnědé vlasy svázané do culíku, ten byl dlouhý do půl zad.
A Luke byl středně velký, štíhlý, táhlo mu tak na dvacet pět a v ruce držel kudlu. Šedé, husté vlasy mu lezly do obličeje a částečně zakrývaly jeho temně černé oči a obličej.
,,Napadl mě. Žil by, kdyby si mně nevšímal!'' pronesl Kirk.
,,Vypadněte a nepřijdete k úrazu, to je fair, ne?!'' řekl Berry drsně-to uměl vždycky.
,,A ty, cucáku, sklapni!'' zařval Todd směrem Berrymu.
,,Jak chceš!'' naštval se Derek a rozeběhl se k Toddovi. Kopnul ho přímo do obličeje tak silně, že ohodil zeď sprškou krve. Tím ale Derek zdaleka neskončil, opřel se o zem a podkopl Toddovi nohy. Ten se svalil na zem a držel se za krvácející nos.
,,Bacha na ten koberec, tygře!'' pronesl posměšně Derek.
Jak to viděl Luke a Lee, okamžitě se na nás vrhli, Luke si vybral Ledu a Lee Berryho.
Leda kopnula Luka do břicha, ten se nahrbil a Leda ho hned na to srazila zpětným kopem k zemi.
Berry vyskočil a než stačil Lee něco udělat schytal pěstí do obličeje. Lee se ale rychle vzpamatoval a dal Berrymu kolenem do břicha a tu pěst do obličeje mu vrátil.
To jsem s Kirkem nemohla vidět. Kirk seknul mečem Leeho do stehna a do hrudníku, ten se svalil na zem a hodně krvácel. Jak na Kirka vystartovat Luke, který se vzpamatoval, sekla jsem ho katanou podél celé ruky a do břicha.
Když jsem se vzpamatovala z šoku, nastoupil další šok. Podívala jsem se na zem. Leželi tam tři chlapi, které jsem viděla poprvé v životě. Krev jim (v některých případech doslova) stříkala z nově vytvořených otvorů v jejich tělech. Kolem nich už byla vytvořena jedna velká kaluž krve.
Chvilku jsme tam stáli a koukali na ně, zdálo se to jako věčnost.
Najednou se ti tři sebrali rychlostí, která rozhodně neodpovídala jejich zranění a utekli. Když tak rychle vstávali, doufala jsem že nemají schopnost regenerace.
Stáli jsme tam a bylo jasné, že každý čeká, že někdo něco řekne…..minutu……dvě….tři…. Až konečně to vypadalo, že přijde něco duchaplného, co nás všechny probere z toho šoku (možná, že jsme doufali v duchaplnost právě proto, že otevřela pusu Leda).
,,Ještě jsem nikdy neviděla tak zřízený koberec.'' Věřím, že kdybych neměla zavřené oči a neshromažďovala pozitivní energii, uvidím, jak všichni otočí hlavy na Ledu, protože myslí, že se přeslechli.
Ale já jsem nechtěla marnit jedinou příležitost konverzace, tak jsem se ujala odpovědi. Bohužel se můj mozek nedopracoval k ničemu duchaplnějšímu, než k tomu, co následně nechal vypustit z mojí pusy do éteru.
,,Máš pravdu.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama